• 07.10.14, 11:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

E-residentsus - 4000 tuhat e-eestlast 18 tunniga!

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi IT-asekantsleri Taavi Kotka eestvedamisel arendatud e-residentsuse teenus on esimese 18 tunniga teeninud riigikassasse juba potentsiaalselt 200 tuhat eurot lõivu.
"Esimese 18 tunniga on registreerinud üle 4000 inimese, et saada e-eestlaseks!!!" kirjutas Taavi Kotka täna hommikul oma Facebook-i kontol. E-residentsuse väljastamise lõiv on 50 eurot, mis tähendab, et kui teenus oleks täna pakkumiseks küps, siis riik oleks juba 200 tuhande euro ja 4000 virtuaalse kodaniku võrra rikkam.
"Hetkel on käimas eelregistreerumine e-residentsuse teenusele," kommenteeris Taavi Kotka ITuudistele. "E-residentsust hakkame väljastama detsembrist, praegu toimub teenuse testimine, nagu seda teevad paljud idufirmad."
Riigiteenuste puhul on Kotka sõnul tegemist unikaalse lähenemisega - veebi pannakse üles maandumisleht ja kutsutakse üles eelregistreerima. Registreerunute arv näitab huvi potentsiaalsete teenuse kasutajate hulgas. "Nagu näha, huvi on väga suur ja nüüd peame analüüsima, millist väärtust e-residendid selles teenuses kõige rohkem näevad," lisas Kotka.
Küsisin Taavi Kotkalt, mis edasi saab? "Suhtleme eelregistreerunutega, vaatame edasi, kuidas teenust kujundada, et anda teenuse kasutajatele maksimaalset kasu. Riigilõivu arveid me hetkel veel välja ei saada, aga detsembris ilmselt juba küll," vastas Kotka. Tema sõnul pole saadav tulu riigieelarvesse oluline, tähtsam on see, et sedavõrd palju inimesi soovib saada e-eestlaseks.
ITuudised on varem kirjutanud, et 2014. aasta lõpust hakatakse välismaalastele väljastama Eesti turvalist e-identiteeti, mille kontseptsioon sai valitsuse poolt kinnitatud aprilli lõpus. E-resident on välismaalane, kellele Eesti loob tema kodakondsusjärgse riigi identiteedi alusel digitaalse identiteedi ja annab välja digitaalse isikutunnistuse.
Digi-IDga saavad välisriikides elavad välismaalased võimaluse Eesti e-keskkonnas tegutsemiseks. Peale seda loodab riik Eesti arengusse, majandusse ja teadusesse kaasata senisest enam välismaal elavaid ettevõtjaid, investoreid ning spetsialiste.

Seotud lood

Uudised
  • 13.05.14, 17:00
Taavi Kotka 10 miljoni e-eestlase idee kogub populaarsust
Eesti Arengufondi ideekonkursile esitatud idee „10 miljonit „e-eestlast“ aastaks 2025!“ osutus üheks populaarsemaks. Teisipäeva seisuga oli ideel 140 poolthäält.
Uudised
  • 01.12.14, 11:44
Tänasest saab esitada taotlusi Eesti e-Residendiks saamiseks
Alates tänasest saavad välisriikide kodanikud esitada e-Residendi digi-ID taotlusi kõikides Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) teenindustes.
Uudised
  • 16.05.14, 14:59
Pevkur: e-residentsus võib olla uus Eesti Nokia
Eesti üheks kauaotsitud Nokiaks võib olla praegu arutlusel olev e-ID, ütles siseminister Hanno Pevkur.
Uudised
  • 03.06.14, 10:15
Arengufondi arenguidee konkursi lõppvooru jõudis kümme parimat
Eesti Arengufondi arenguidee konkursi lõppvooru pääseb kümme kõige ägedamat ja mõjusamat ideed.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.12.24, 13:50
Ekspert: Eesti firmad on avastamas andmebaaside pilvemigratsiooni strateegilist potentsiaali
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele