Tehnoloogiahiid Google teatas, et hakkab koostöös California Ülikooli teadlastega ehitama kvanttehnoloogial põhinevat arvutit, vahendab CNN Money.
Teaduslikult on kvantarvuti kontseptsioon ülimalt keeruline ning praegu veel paljuski teoreetiline. Lihtsamalt öeldes – kvantarvutit kasutavad informatsiooni töötlemiseks kvantosakesi ehk „qubite“. Praegused arvutid kasutavad info töötlemiseks nulle ja ühtesid.
Teadlaste sõnul võivad kõnealused qubitid käituda sama moodi nagu ühed või nullid. Teoreetiliselt peaks see arvutitel lubama informatsiooni töödelda kordi kiiremini kui digitaalsetel arvutitel, mis kasutavad binaarset süsteemi.
Praegu asub kõige kiirem arvuti Hiinas – Tianhe-2 superarvuti, mis suudab teha 55 kvadriljonit arvutust sekundis. Kvantarvuti kõrval oleks kiirust vaadates tegu aga teoga.
Seotud lood
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.