Tehnoloogiahiid Google teatas, et hakkab koostöös California Ülikooli teadlastega ehitama kvanttehnoloogial põhinevat arvutit, vahendab CNN Money.
Teaduslikult on kvantarvuti kontseptsioon ülimalt keeruline ning praegu veel paljuski teoreetiline. Lihtsamalt öeldes – kvantarvutit kasutavad informatsiooni töötlemiseks kvantosakesi ehk „qubite“. Praegused arvutid kasutavad info töötlemiseks nulle ja ühtesid.
Teadlaste sõnul võivad kõnealused qubitid käituda sama moodi nagu ühed või nullid. Teoreetiliselt peaks see arvutitel lubama informatsiooni töödelda kordi kiiremini kui digitaalsetel arvutitel, mis kasutavad binaarset süsteemi.
Praegu asub kõige kiirem arvuti Hiinas – Tianhe-2 superarvuti, mis suudab teha 55 kvadriljonit arvutust sekundis. Kvantarvuti kõrval oleks kiirust vaadates tegu aga teoga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
IT-projektide juurutus ei ole sprint, vaid maraton. Kui ettevõte alustab uue ERP- või muu IT-lahenduse juurutamist, loodetakse sageli, et kõik õnnestub kohe esimesel katsel. Statistika aga näitab, et ligi 60% projektidest ei takerdu mitte tehnoloogia, vaid inimeste tõttu. Mis põhjustab tõrkeid ja kuidas neid ennetada?