Tutvusin Tallinnas kolme Buildit kiirendi tippmentoriga ning vestlesin nendega kasvavast riistvara idufirmade ärist ja Buildit kiirendist.
Zak Homuth on 4 aasta eest loonud riistvara disainitarkvara tootva Kanada idufirma
Upverter. Zak rääkis, et Buildit mentorina ta näeb, et Eesti idufirmad on liiga ettevaatlikud tootearenduse faasis ning et nad võiksid näiteks rohkem "üle jala" prototüüpe teha. Praegu on kiirendis osalevad idufirmad veel väga kaugel töötavatest prototüüpidest ja nende suureks väljakutseks on jõuda reaalse tootmiseni. Ilmselt 10-30% riistvara idufirmadest leiavad tema meelest investori, sest Buildit kiirendi ise annab selleks suured eelised.
Rääkisin Zakiga tehtud videointervjuus töövahendistest, mida riistvara idufirmad võiksid oma töös kasutada (lisaks muidugi tema enda tootele).
http://youtu.be/Oryr0INheQI
Vaata ka Zaki ettekannete slaide Tallinnas, 3. juulil toimunud meetup-ilt.
Buildit riistvarakiirendi avas teise vooru
Tartus tegutsev riistvara kiirendi Buildit avas teise kandideerimisvooru. Kümnesse riistvara idufirmadesse investeeritakse kokku 200 tuhat eurot. Kolmekuuline programm algab 15. septembril, avaldusi riistvara idufirmadelt kogu maailmast võetakse vastu 20. juulini kiirendi veebilehel
http://buildit.ee/. Buildit kiirendi esimeses voorus osalenud idufirmad lõpetavad kiirendi programmi augustis toimuval demo-päeval.
Seotud lood
Kui tarkvara idufirmade puhul võib tulemusi näha esimese paari aasta jooksul, siis riistvara ettevõtetes võib see võtta 5-10 aastat aega.
Neljapäeval, 3. juulil võib Tehnopoli inkubaatoris kuulata riistvara idufirmade teemalisi ettekandeid kolmelt riistvarakiirendi Buildit tippmentorilt.
Neljapäeval, 3. juulil võis Tehnopoli inkubaatoris kuulata riistvara idufirmade teemalisi ettekandeid kolmelt riistvarakiirendi Buildit tippmentorilt.
Buildit kiirendi idufirmad ei erine kuidagi teistes riikides tegutsevate kiirendite idufirmadest - neil on samad rõõmud ja mured nagu teistelgi.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.