Eile ja täna Luksemburgis toimuval ICT Spring Europe 2014 konverentsil valiti majandusministeeriumi IT-asekantsler Taavi Kotka Euroopa aasta CIO-ks.
Taavi Kotka pälvis tunnustuse üleilmse mõõtmega strateegiate ja projektide elluviimise eest, samuti tehniliste valikute ja juhtimisoskuse eest, öeldakse konverentsi Facebooki seinal.
Ligi 3200 osalejaga konverentsi pidulikul galal tunnustust vastu võtnud Taavi Kotka kommenteeris uudist Facebookis järgmiselt: "Ma nüüd kohe ei oskagi midagi öelda. See on Eesti IKT auhind, mitte minu oma."
Inglisekeelne ametinimetus CIO (ingl.k Chief Information Officer) on Wikipedia andmetel organisatsiooni infotehnoloogia strateegiate ja nende elluviimise eest vastutav juhatuse liige. Taavi Kotka visiitkaardil on tema ametinimetuseks "Government CIO" (valitsuse CIO).
Euroopa aasta CIO
auhinda välja andnud sajaliikmeline žürii koosnes Euroopa CIO-dest, IKT sektorit kajastavatest ajakirjanikest ja blogijatest, IKT sektori turundusjuhtidest ja akadeemilisest ringkonnast. Hääletusprotsess toimus turvaliste elektrooniliste kanalite kaudu.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Taavi Kotka pakkus välja, et valitsuste IT eelarvest võiks teha uue Big Maci indeksi.
Eesti Arengufondi ideekonkursile esitatud idee „10 miljonit „e-eestlast“ aastaks 2025!“ osutus üheks populaarsemaks. Teisipäeva seisuga oli ideel 140 poolthäält.
Majandusministeeriumi IT asekantsler Taavi Kotka rääkis eile Suur-Eesti konverentsil e-lahendustest kui Eesti võimalustest maailmas läbi lüüa ning rõhutas, et Eesti võiks mahtuda taskusse, nii et selle saaks igal ajal kaasa võtta, ning me ei peaks kinni olema territoriaalsetes piirides.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.