Neljapäeval, 3. juulil Venemaa riigiduumas arutusele tuleva seaduseelnõu kohaselt peavad riiklikud ja munitsipaalsed juriidilised isikud loobuma välisriikide operatsioonisüsteemidest.
Gazeta.ru toimetuse käes oleva eelnõu kohaselt hakkab Venemaa föderaalne julgeolekuamet (FSB) kontrollima juriidiliste isikute poolt kasutatava tarkvara turvalisust. Duumasaadikud süüdistavad lääne tarkvaraarendajaid skeemitamises, mille tulemusel on Venemaa eelarvest ebaseaduslikult välja viidud 83 miljardit rubla. Samuti nähakse Microsofti toodetes ohtu riigi julgeolekule, kuna nende abil koguvad välisriikide luureasutused infot Venemaa riigiasutuste ja sõjaväe kohta.
Seaduseelnõu näeb ette, et lääne tarkvara asemel tuleb riigifirmades kasutusele võtta Venemaal, Hiinas või Indias arendatud operatsioonisüsteemid. Tõenäoliselt arendatakse operatsioonisüsteemid Linuxi distributsioonide baasil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Projekt koodnimega "Potsataja" näeb ette 130 sidesatelliidi orbiidile viimist järgmise 5 aasta jooksul, et võimaldada USA-st sõltumatut internetiühendust.
Venemaa parlament kiitis heaks uued piirangud internetile ja blogimisele, pälvides teravat kriitikat kohalikelt tehnoloogiafirmadelt ja inimõiguslastelt, kirjutas Wall Street Journal.
Venemaal on ette valmistatud seadusemuudatused, mis võimaldaksid riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutustel ning teistel ametiasutustel hakata kasutama pilveteenuseid.
Venemaa sotsiaal- ja poliitilise olukorra halvenemise tõttu ning seoses kommentaaride arvu järsu tõusuga on Venemaa lehed otsustanud kommenteerimisvõimaluse sulgeda.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.