Alates sellest nädalast saab Estonian Airi lennukites elektroonilisi seadmeid kogu lennu vältel vabamalt kasutada. Ainus tingimus on, et reisijad peavad oma seadmed lennurežiimile seadma ning välja lülitama juhtmevaba ja bluetooth-funktsiooni.
Mobiiltelefone ja teisi raadiolainetel töötavaid elektroonikaseadmeid võib kasutada kuni lennuki uste sulgemiseni. Sellest hetkest alates saab kõnealuseid seadmeid, nagu nutitelefon, tahvelarvuti, e-luger, kaamera, väiksem kaasaskantav mängukonsool jms, kasutada ainult lennureziimil.
"Võimalus kasutada pea igaühel taskus või reisikotis kaasasolevat nutitelefoni, tahvlit, e-lugerit kogu reisi vältel teeb lennusõidu tänasest mugavamaks," lausus Estonian Airi juhatuse liige ja kommertsjuht Indrek Randveer. "See muudatus on esimene samm meie pardateenuse kontseptsiooni uuendamisel, mille eesmärk on pakkuda klientidele toredat ja võimalikult mugavat lennukogemust."
Esimesed lennufirmad Euroopas said oma riikide vastavatelt järelevalveametitelt loa mobiilseid seadmeid ka maandumisel ja õhkutõusmisel kasutada käesoleva aasta alguses. "Eelmisel nädalal kinnitas Eesti lennuamet uue korra, millega on nende seadmete kasutamine lennurežiimil lubatud kogu lennu vältel, ka Estonian Airi lennukitele," ütles Indrek Randveer.
Suuremamõõtmelised elektroonikaseadmed (näiteks sülearvutid) tuleb ohutuse tagamiseks ruleerimise, õhkutõusmise ja maandumise ajaks panna käsipagasi hoiukohta. Samal ajal ei ole lubatud ka kõrvaklappide kasutamine. Eriolukordades tuleb kõik elektroonikaseadmed lennuki meeskonna korraldusel välja lülitada.
Eesti rahvuslik lennufirma Estonian Air on suurim vedaja Tallinna lennujaamas.
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.