Küberkuritegevus maksab maailma majandusele enam kui 400 miljardit dollarit aastas ning see number on üha kasvamas, selgub värskest raportist.
Kõrgema sissetulekuga riikidel on ka rohkem kaotada, märgib Strateegiliste ja Rahvusvaheliste Uuringute Keskus (CSIS) oma raportis. Raporti valmimist toetas Inteli omandis olev McAfee.
Uuringu kohaselt on kõige suuremateks kaotajateks, Põhja-Ameerika, Euroopa ning Aasia; kõige vähem kaotas aga Aafrika.
„Küberkurjategijad on nagu kõik teised pahategijad, nad tegutsevad seal, kus on raha,“ sõnas küberkaitse ettevõtte McAfee avalike suhete president Thomas Gann.
Kõige enam kannatavad küberkuritegevuse ja küberspionaaži all G-20 kuuluvad riigid; USA, Hiina ja Saksamaa kaotavad küberkuritegevusele enam kui 200 miljardit dollarit.
Mida enam riike liitub online võrgustikuga, seda suurem võimalus on neil muutuda küberkuritegevuse sihtmärgiks.
„Kuna arenevad riigid on üha enam internetiga ühendatud, kasvab küberkuritegevuse oht jätkuvalt ka maailma teistes osades,“ märkis Gann.
Intellektuaalse vara vargus on küberkuritegevuse kõige kulukam liik, kuigi intellektuaalse vara varguste kogumaksumust on raske määratleda.
USA Kaubandusministeeriumi raporti kohaselt läheb intellektuaalse vara vargus USA ettevõtetele aastas maksma keskmiselt 200-250 miljardit dollarit.
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.