HP värskelt avaldatud majandustulemuste raport oli oodatust parem ning ettevõtte tegevjuht Meg Whitman ütles CNBCle, et ta näeb personaalarvuti turgu positiivses valguses hoolimata süngetest ennustutest selle sektori kohta.
“Kahtlemata on turg tõusuteel,” sõnas Whitman. “Nii ettevõtted kui töötajad mõistavad, et nad võivad ju tahta tahvelarvuteid, kuid nad vajavad ka traditsioonilisemaid seadmeid oma töö tegemiseks.”
Peale eilset börsi sulgumist avaldas HP oma tugevad esimese kvartali majandustulemused. Ettevõtte majandustulemused on juba teist kvartalit järjest kasvanud ning seda peale kahe aasta pikkust langust.
Whitman viitas tugevale kasvule Indias ja Euroopas. Vastates muredele selle üle, et kas ettevõte, mis kunagi domineeris personaalarvutite turul, võiks taas turgu juhtima hakata, vastas Whitman, et ettevõtte “innovaatilisuse mootor” on elus ja töötab kenasti.
HP käive kukkus umbes 1% võrra 28,2 miljardile dollarile, kasum aga kasvas 16% 1,4 miljardile dollarile - mõlemad numbrid ületasid Wall Streeti ennustusi.
Ettevõtte kasumi parandamise plaan näeb ette ka tööjõu vähendamist; 2014. aastal plaanitakse koondada 34 000 töötajat. Whitmani sõnul ei tohi kulude vähendamise meetmed jääda vaid ühekordseks sündmuseks, kui ettevõte tahab jääda konkurentsivõimeliseks.
“Ükskõik mida me ka ei tee, peame me vaatama ja küsima endalt: Kuidas me saaksime igal aastal paremaks muutuda ja ettevõtte DNA-sse produktiivsust juurde kodeerida? Me töötame selle nimel. Meil on veel pikk tee ees.” sõnas Whitman.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.