Järgmise aasta algusest saavad kõrgemad riigijuhid palgas 20-30% lisa. Ettevõtja Allan Martinsoni sõnul on meie tipp-riigijuhid alamakstud.
"Minu arvates on meie tipp-riigijuhid alamakstud. Seda välja öeldes sulgesin enda jaoks ilmselt igavesti ukse Eesti poliitikasse...," vastas Martinson küsimusele, mida ta arvab tipp-riigijuhtide 20-30%lisest palgatõusust järgmisel aastal.
"Eesti peaministri 4000-eurone palk on sama suur kui keskmise ettevõtte juhil. Ratsionaalselt võttes ei peaks ükski suutlik inimene seda tööd tahtma. Seega me eeldame, et peaministriks pürgival poliitikul on veel mingid motivaatorid," märkis Martinson ja lisas, et näiteks Singapuri peaminister teenib üle miljoni dollari aastas, seega kordades enam kui USA president.
"Oma hiljutises intervjuus CNNile ütles (Singapuri - toim.) peaminister Lee Hsien Loong, et kõrgelt makstud riigijuhid saavad palka "vastavalt oma töö väärtusele", riik on korruptsioonist puhas ja kellegil ei ole kihku riigitöölt vahepeal erasektoris teenimas käia. Mulle see imponeerib. Ehk siis vaatama peaks mitte tasu, vaid tulemust," lisas Martinson.
Kõrgete riigiteenijate ametipalkade seadus võeti vastu 2009. aastal, kehtima see siis ei hakanud. Kehtib see alates eelmisest aastast riigikogu liikmetele ja tänavu juulist kõigile kohtunikele. Ülejäänud osas on selle jõustumist rahapuudusele viidates korduvalt edasi lükatud.
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.