• 15.09.13, 14:07
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Pillesaar: poliitikuni jõuab lobisti "maalitud" lugu

Eks lobitöö on demokraatliku ühiskonna loomulik osa. Paraku jõuab poliitikuni enamasti lobisti poolt ilusti maalitud lugu, märkis ASi Helmes juht Jaan Pillesaar.
Äripäev küsis päevaküsimusena täna, kas riigikogus lobitööd teha on raske.
"Kui kodanikel tekivad oma huvid seadusandluses, siis ainus viis neid soove ellu viia on poliitikutele oma idee maha müüa ja eelnõu valmis kirjutada. Ideaaljuhul peaks poliitik ja riigikogu siis olema selleks mõistuseks ja südametunnistuseks, mis jõustab ainult need seadused, mis tõesti teevad ühiskonda efektiivsemaks ning ei suurenda ebavõrdsust ühiskonna liikmete vahel. Reaalses elus paraku see filter alati ei tööta, sest poliitikutel ei saa olla kunagi täit arusaama, kuidas mingi ärivaldkond tegelikult töötab. Poliitikuni jõuab lobisti poolt maalitud ilus lugu, mitte terviktõde olukorrast," vastas Pillesaar küsimusele.
"Samuti, kuigi poliitikud väidavad kaljukindlalt, et erakondadele antavate annetuste ja nende otsuste vahel puudub igasugune seos, siis mina pole näinud palju inimesi, kes seda väidet usuks," märkis Pillesaar ja lisas, et  annetuste ja otsuste vahel on paraku selge huvide konflikt ja alati leidub inimesi, kes sellest võivad mõjutatud saada. "Ilmselt ei hakka keegi väikeste annetuste pärast mainega riskima, aga kui jutt käib kümnetest miljonitest ja erakonna kassas vilistab külm tuul, siis on ahvatlus suur. Minu arvates tuleks annetustele seada üsna madal ülempiir ning varjatud annetamine peaks olema nii karmilt karistatav, et kõigil osapooltel puuduks igasugune soov seda proovida," lisas Pillesaar.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 14:29
Kuula arutelu riigi IT-majadest. “Ohus on kogu sektori ekspordivõime”
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele