Politsei hakkab augustist liiklusrikkujatele protokollide vormistamiseks kasutama videosalvestust.
Kui seni kulus politseiametnikul ühe väärteo protokolli vormistamiseks umbes 30–40 minutit, siis väärteomenetluse seadusemuudatuse tulemusena lüheneb see aeg videotõendi kasutamise abil 20 minutile. Hinnanguliselt vabaneb sellega aastas 70 000 töötundi protokollide vormistamise arvelt. „See väga oluline seadusemuudatus võimaldab meil politseijõude tunduvalt otstarbekamalt kasutada ning suunata jõudu ja tähelepanu sinna, kus neid kõige rohkem vaja on – korrakaitsesse ja liiklusjärelevalvesse,“ ütles siseminister Ken-Marti Vaher.
Seni ei olnud väärteomenetluses võimalik videosalvestist ilma täiendava protokollimiseta tõendina käsitleda. Nüüdsest on võimalik võtta videosalvestis vaidluste puhul kaaluka tõendina arvesse ja sellega asendada märkimisväärne hulk kirjalikke protokolle.
Politsei- ja piirivalveameti liiklusjärelevalve üksustes hakatakse videotõendit kasutama alates aasta augustist. Paljudes patrullautodes on rikkumise audiovisuaalset fikseerimist võimaldavad seadmed juba olemas.
Lisaks väärteomenetluse seaduse muudatusele on praegu politsei poolt testimisel e -välimenetlus, mis annab võimaluse politseinikel koostatavad protokollid ja materjalid registreerida koheselt autos asuvas arvutis vastavasse elektroonilisse infosüsteemi.
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.