Eesti üliõpilased kavatsevad Moskva
ülikoolis toimuval teadusfestivalil saata kosmosesse oma satelliit.
Ettevõtmise õnnestumise korral võib sellest kooruda välja oluline läbimurre planeetidevahelistes reisides, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Kahe aasta pärast valmistuvad tudengid katsetama traatidest purje, mis võib anda kosmosesõidukile 50 kilomeetrini sekundis ulatuva kiiruse.
"Satelliidil on elektronkahur, mis pidevalt viskab elektrone satellidilt minema. Need traadid on kõik positiivselt laetud, ning kuna ka päikesetuul on positiivne, siis need positiivsed laengud tõukuvad ning satelliit läheb edasi," selgitas Eesti tudengisatelliidi programmi esindaja Katrin Tuude.
Tartu Ülikooli loodusteaduskonna õppeprodekaan Mart Noorma sõnul on inimesed satelliitprojektist väga huvitatud: "Ma olen siin Vene noortega rääkinud ja nad on meie projektile väga entusiastlikult kaasa mõelnud."
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.