- Ettevõtete grupi ADM juhid-osanikud Jaak Ennuste ja Riho Pihelpuu. Foto: Indrek Kald
Tänapäeva maailmas tuleks idufirmaga teha algust ainult juhul, kui tagataskust on võtta selge konkurentsieelis.
Tuleb selgelt maha istuda ja vaadata, mis on mu vältimatu ja ebaaus konkurentsieelis ning kui seda ei ole, siis pole ka mõtet teenust pakkuda, rääkisid ADMi ettevõtete grupi juhid-osanikud Jaak Ennuste ning Riho Pihelpuu Äripäeva raadios.
Jaak Ennuste sõnul jäävad Eesti andekad ettevõtjad liiga kaua kinni oma mittetöötavatesse äriplaanidesse. “Nad üritavad elu eest päästa seda või hoida ja tiksuvad break-even´is aastaid. Siis aga väsivad ära, elavad mingi kriisi läbi selle asemel, et kiiresti saaks taaskasutada seda talenti. See on küll probleemiks Eestis,” selgitas ta.
Veel tuli “Äri ja tehnoloogia” saates juttu sellest, kuidas ettevõtteid kasvatades kasutada ära idufirmade kogemusi ja idusektorile omast lähenemist.
Kuidas suurendada innovatsiooni Eesti ettevõtetes, kuivõrd saab sellele läheneda süsteemselt ja teadlikult? Mis vigu teevad Eesti ettevõtted välisturule minema hakates? Mil moel on tehisintellekt äri muutnud või muutmas?
Saadet juhib ITuudiste juht Indrek Kald.
Kui konkurentsieelis puudub, pole mõtet idufirmat teha
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vastupidiselt laialt levinud arusaamale pole teenuste uuele tasemele viimisel võtmefaktoriks tehnoloogia, kinnitas IT-ettevõtte Net Group juht Priit Kongo.
Äripäeva raadio saates “Äri ja tehnoloogia” käsitleti sel nädalal Euroopa tehnoloogiapoliitikat, Eesti ettevõtete konkurentsivõimet ning IT-sektori rolli innovatsiooni toetamisel.
AS Datel on mitmel korral loobunud osalemast mõttetutes riigihangetes, tunnistas IT-ettevõtte juht Urmas Kõlli.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.