Kuigi asjade internetti ühendatud tarku seadmeid on meie ümber järjest enam, siis ei tähenda see seda, et masinad teevad tulevikus kogu raske töö ära. Näiteks linnakeskkonnast erinevate sensorite abil kogutud andmed ei oma väärtust iseeneses, vaid neile tuleb ka tähendus anda, et selle abil siis paremaid äri- ja linnaplaneerimise otsuseid teha, rääkis Tallinna linna Strateegiakeskuse digiteenistuse Tuleviku Linna Büroo asjade interneti tootejuht Jaan Sulin saates „Tehnoloogiakompass“.
- Vasakul Jaan Sulin, kes tegeleb Tallinna linnas asjade interneti ning linnakeskkonnast andmete kogumisega ja paremal Telia IOT valdkonna juht Vjatšeslav Antipenko. Foto: Erakogu
Teeme saates juttu asjade interneti ehk IoT lahendustest ja nende kasutamisest Tallinna linnas. Räägime sellest, milliseid andmeid linn kogub ja miks, ning sellest, mis on 5G roll nendes arendustes. Samuti räägivad külalised sellest, kuidas anda andmetele tähendus.
Räägime ka sellest, millises valdkonnas on IoT potentsiaal veel kasutamata, ning trendidest asjade interneti maailmas. Saate lõpus jagatakse ka soovitusi, kuidas muuta koduses võrgus olevad seadmed turvalisemaks.
Külas on Telia IOT valdkonna juht Vjatšeslav Antipenko ja Tallinna linna strateegiakeskuse digiteenistuse tuleviku linna büroo asjade interneti tootejuht Jaan Sulin. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Kuula saadet siit:
Targast seadmest pole kasu kui inimene on rumal
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.