IT-ettevõtja ja valitsuse bürokraatia vähendamise nõukoja liikme Taavi Kotka sõnul on Eesti telekomihinnad ülemäära kallid ning tema seisab ettevõtjana selle eest, et teema tuleks ka nõukojas arutlusele.
“Need on kallid sellepärast et meil on konkurents katki. Kui me vaatama selle mõju majandusele ja inimeste rahakotile, siis sellega peab tegelema,” on Kotka veendunud ning lubab teiste teemade seas ka selle valituse nõukojas lauale panna.
Kotka selgitab ka “Poliitikute töölaud” saate teise osas alguses, et ettevõtjate seas on popp rääkida, et bürokraatiat peab vähendama, aga kui konkreetselt küsida, ei ole asjalike lahenduste leidmine sugugi lihtne. “Et näiteks meie sektorist Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidus viis mõjukat ettepanekut kokku saada, selleks tuli ikka vaeva näha.”
Taavi Kotka räägib, et komisjoni liikmetele peab olema peas kaks mütsi – ühelt poolt esindatakse seal oma sektorit, teisalt ei tulda sinna pelgalt oma asja ajama, vaid mõeldakse muudatuste mõjudele laiemalt. “Tungiv soovitus on et komisjonis sündinud ettepanekud peavad saama kirja majandusliku mõjuhinnangu.”
Saade, mille teema on bürokraatia vähendamine riigis, küsis millised on bürokraatia ohjeldamise ja efektiivsuse kasvu eesmärgid, täpsemate tegevuste ajakava ja kuidas see peaks jõudma valitsuse otsusteni?
Riigikantselei juurde loodi märtsis ettevõtjatest koosnev efektiivsuse ja majanduskasvu nõukoda, mis peaks välja selgitama liigse bürokraatia. Tööandjate keskliit asus juba enne nõukoja loomist ettevõtetelt regulatsioonide vähendamise ettepanekuid koguma. Saates räägime täna nii valitsuse moodustatud nõukojast kui ka tööandjate erialaliidu samasuunalisest tegevusest.
Sõna saavad Tööandjate Keskliidu tegevjuht Hando Sutter, riigisekretär Keit Kasemets ning ettevõtjate esindajatena valitsuse efektiivsuse ja majanduskasvu nõukoja liikmed, IT ettevõtja Taavi Kotka ning väikeettevõtjate liidu juht Ille Nakurt-Murumaa. Saatejuht on Lauri Leet.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.