Erinevad rahvusvahelised uuringud näitavad, et lausa rohkem kui pooled IT-projektidest ebaõnnestuvad. Just läbimõeldud ja selge dokumentatsiooni puudumine loob nii suurte kui ka väiksemate tarkvaraarenduste puhul soodsa pinnase tellija ja arendaja vaheliste erimeelsuste tekkimiseks. Seminaril vaatame praktikas enamlevinumaid vigasid lepingute koostamisel ja arendusprotsessi dokumenteerimisel.
Töögrupp suurematest IT hankeid korraldavatest riigiasutustest ning ettevõtjatest Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidust (ITL) töötasid 2015. aastal välja tarkvaraarenduse riigihangete soovitusliku tüüplepingu. Tüüplepingu dokumendid on kättesaadavad SIIN.
Advokaadibüroo GLIMSTEDT partner ja tarkvaravaidluste ekspert Priit Lätt oli selle töögrupi üks liikmetest ja selgitab seminaril tarkvaraarenduse tüüplepingu versiooni 1.0 kasutamisvõimalusi erasektoris.
Kuigi heade lepingute eesmärgiks on vaidluste ärahoidmine, ei saa konflikte ka täiuslike lepingutega täielikult välistada. Seminari teises osas käsitletaksegi õiguslikke võimalusi selliste vaidluste lahendamiseks.
Käsitlemisele tulevad järgmised teemad:
- Tarkvaraarenduse lepinguga seotud sissejuhatavad õiguslikud küsimused;
- Tellijate peamised vead;
- Täitjate peamised vead;
- Lepingupoolte õiguskaitsevahendid;
- Vaidluste lahendamise võimalused;
- Tarkvaraarenduse riigihangete tüüpleping ja selle kasutatavus erasektoris.
Veebiseminari viib läbi
advokaadibüroo GLIMSTEDT partner
Priit Lätt.
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest (
[email protected]).
Seotud lood
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.