Valgevene keelab ebasõbralike riikide välisosanikel sealsete firmade osalusi võõrandada, keeld puudutab enam kui saja Eesti ettevõtte seas ka ASi Helmes.
- IT-ettevõtte Helmes asutaja ning juht Jaan Pillesaar. Foto: Andres Haabu
Helmesel on Valgevenes tütarfirma Helmes Bel ja suurosalus IT-firmas Solbeg, tarkvaraettevõtte suuromanikule Jaan Pillesaarele tuli keelunimekirja sattumine üllatusena.
Mullu kevadel, pärast sõja algust, ei kiirustanud Helmes Valgevene üksusi sulgema. Nüüd ütles Pillesaar
Äripäevale, et nad panid Helmes Beli siiski augustis kinni. "Võtmetöötajad lahkusid omal soovil riigist ja kes ei saanud või ei soovinud lahkuda, nendega lõpetasime töölepingu," märkis Pillesaar.
Tema sõnul juriidiliselt äriühing veel eksisteerib, sest ettevõtte tehniline sulgemine on Valgevenes aeglane, kuid äritegevust enam ei ole.
Siiski on Helmesel investeeringuna jätkuvalt osalus Valgevene arenduskeskuses Solbeg, mis moodustab Pillesaare sõnul nende käibest väikese osa. Pillesaar ütles, et seda osalust nad nüüd müüa ei saa.
Valgevene valitsus avalikustas 28. jaanuaril nimekirja ettevõtjatest ja firmadest, kes on pärit valitsuse arvates ebasõbralikest riikidest, neil on keelatud sealse äri osaluse võõrandamine ning määruse järgi on ka nende aktsiad blokeeritud.
Loe pikemalt Äripäeva veebist:
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.