Eesti idufirma MySpotit, mis pakub ettevõtetele võimalust leida koosolekuruume kontorist väljas, kaasas esimeses investeeringuteringis tootearenduseks ja uutele turgudele sisenemiseks tuntud ingelinvestoritelt ning tippjuhtidelt üle 100 000 euro.
- MySpotiti asutajad Timo Mitt, Hardi Kinnas ja Mikk Puurmann. Foto: Erlend Staub
Rahvusvahelise transpordiplatvormi Bolt kaasasutaja Martin Villigu sõnul sai investeerimisotsuse tegemisel määravaks MySpotiti asutajate pikaaegne kogemus ettevõtete ürituste korraldamisel ning selge eesmärk muuta koosolekute maailma jäädavalt.
"Kiiresti kasvava ettevõttena vajame Boltis tulemuslikke koosolekuid ja sellega kaasnevalt ka pidevalt erinevaid ruume – MySpotit teeb nende broneerimise väga lihtsaks," selgitas ta.
Lisaks on koosolekuruumide vahendusplatvorm Villigu sõnul hea lahendus ettevõtetele, kelle ruumid seisavad aeg-ajalt tühjalt. "Need on võimalik lisatulu teenima panna täpselt samamoodi, nagu Boltis teenitakse lisatulu oma autot või Airbnbs oma kinnisvara teiste kasutajatega jagades," sõnas Martin Villig.
ASi Kapitel nõukogu liikme, Swedbanki eksjuhi Robert Kiti kinnitusel kaotavad suurettevõtted igal aastal tuhandeid eurosid ebaefektiivsetele koosolekutele. "Hiljutine rahvusvaheline uuring näitas, et ettevõtted üle maailma kaotavad kasututele koosolekutele igal aastal ligikaudu 45 Eesti riigi aastaeelarvet – see on ligi 500 miljardit eurot," sõnas ta.
Kitt lisas, et suurte meeskondade juhid muretsevad koosolekutel raisatud aja ja raha pärast, kuid seni pole leitud ka ühtki alternatiivi, mis toimiks meeskondade juhtimise ja koostöömeetodina ühistest nõupidamistest paremini.
"MySpotiti potentsiaali näen selles, et portaal ei vahenda mitte ainult ruume, vaid tegeleb ka koosolekute sisu planeerimise parendamisega ja pakub juhtidele tulevikus võimalusi oma meeskondadele paremaid ning tulemust andvaid lahendusi luua," selgitas Kitt.
Lisaks Martin Villigule ja Robert Kitile osalesid esimeses ringis investoritena Mikko Silventola (Bolti esimene investor, Frontier), Taavi Tamkivi (Skype, Transferwise, Salv), Gert Jostov (Technopolis Ülemiste), Martin Otsa (East Capital Baltics) ja Asso Lankots (Leibur, Lantmännen Unibake).
MySpotiti ühe asutaja Hardi Kinnase sõnul on ettevõtte investorid selle poolest huvitavad, et lisaks startup-maailmas end tõestanud nimedele panid uue idufirma arengule õla alla ka mitmed tippjuhid traditsioonilisest majandusest. "See on selge märk, et koosolekute sektorit on vaja raputada," tõdes Kinnas.
MySpotiti väärtus kasvas investeeringu tulemusena üle miljoni euro piiri. Eestis alustanud koosolekuruumide vahendusplatvorm jätkab investeeringu toel tootearendust ning laienemist uutele turgudele.
"Jaanuari keskel avame teenuse Riias ja juba 2020. a teises kvartalis siseneme Kopenhaageni turule. Lisaks koosolekuruumide vahendamisele teeme tootearendust uuel suunal, et pakkuda juhtidele tööriista koosolekute sisukamaks ja efektiivsemaks planeerimiseks," selgitas Hardi Kinnas.
MySpotit on 2018. aastal Hardi Kinnase, Mikk Puurmanni, Timo Miti ja Orangetime Event poolt loodud koosolekuruumide vahendusplatvorm. MySpotiti tehingute maht kasvab üle 20% igas kuus. MySpotitil on üle 120 kliendi, sh Transferwise, Veriff, Bolt, Helmes, Eesti Energia, Elisa ja Telia.
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.