Pühapäeval puudutas bitcoin Bitstampi hindade järgi ära 3475 dollari taseme, mis teeb viimase kahe nädala languseks pea 40 protsenti.
Detsembri hinnatipust on praegune langus 79 protsenti, kuid kümne aasta vanuse krüptovara jaoks ei ole see veel ajaloo suurim kukkumine. 2011. aastal oli langus 93 protsenti ning ajavahemikus 2013–2015 kaotas bitcoin 84 protsenti hinnast.
15. novembril alanud langus oli Eesti Krüptovara Liidu juhi Asse Sauga sõnul põhjustatud bitcoin cashi kogukondadevahelisest tülist, mis tekitas turul palju segadust ning tõi kaasa ka müügilaine. Sauga sõnul võib see viia ühe bitcoin cashi võrgu väljasuremiseni. Lisaks süvenes regulaatorite karm toon, mis andis hinnalangusele hoogu juurde.
Suurele volatiilsusele eelnes rahulikum periood. Alates 6. septembrist kuni novembri keskpaigani püsis bitcoin suuresti hinnavahemikus 6300–6700 dollarit. Hind oli Asse Sauga sõnul "nii stabiilne, et ka institutsionaalsed investorid on hakanud krüptovarade vastu üha suuremat huvi tundma".
Institutsioonaalseid investoreid hoiab veel eemal krüptovarade kauplemiskeskkondade turvalisus, turumanipulatsiooni oht ning regulatiivne risk.
Nädalavahetuse põhjast on bitcoini hind taastunud 4000 dollari lähedale.
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.