TransferWise sai esimese finantstehnoloogia ettevõttena otsese ligipääsu Inglise Keskpanga pankadevahelisele maksete süsteemile, vahendab Financial Times.
- TransferWise`i asutajad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann. Foto: Eiko Kink
Selle sammuga püüavad regulaatorid ja valitsus parandada konkurentsi Suurbritannia finantssektoris.
Varem pole ühtegi firmat peale pankade süsteemile ligi lastud. See võimaldab teha makseid ilma kommertspanga osaluseta.
Transferwise’i tegevjuht
Kristo Käärmann ütles, et ligiääs võimaldab neil ülekandeid kiiremini teha ning kulusid vähendada. Ettevõte on viimastel kuudel ülekandetasusid agressiivselt vähendanud, mille eesmärk on mahtude suurendamine. Käärmann ütles, et maksesüsteemist saadav kasu kantakse üle klientidele.
Inglise Keskpank teatas juba eelmise aasta suvel, et tahab oma maksesüsteemi ka teistele firmadele avada. „Konkurentsi ja innovatsiooni stimuleerimisega suurendame mitmekesisust. Riske maandavad maksetehnoloogiad parandavad finantsstabiilsust ning on kasulikud tarbijatele,“ ütles keskpanga juht Mark Carney toona.
Käärmann ütles, et Inglise Keskpank on sellel teemal palju ära teinud ning teised riigid peaks eeskuju võtma. „Ma arvan, et see on küsimus, mida me peaks Föderaalreservilt küsima. Nad on oma süsteemi kiiremaks teinud ning võimaldavad ka koheseid makseid, aga miks peaks seda saama kasutada ainult pangad,“ küsis ta.
Autor: Mait Kraun, Äripäeva ajakirjanik
Seotud lood
Tööportaali CVKeskus.ee iga-aastasest uuringust selgub, et suurem osa Eesti töötajaist sooviksid töötada ettevõtetes, kus saab end teostada Infotehnoloogia valdkonnas – paljud Eesti ihaldusväärseima tööandja TOP 20 ettevõtetest tegutsevad just IT-sektoris.
TransferWise tuleb turule piirideta virtuaalkonto ja Mastercard deebetkaardiga. Alates tänasest on Euroopas elavatel inimestel võimalik taotleda deebetkaarti ja omada kohalikke pangarekvisiite Suurbritannias, USA-s, Austraalias ja Euroopas. Kliendid saavad piirideta kontol raha hoida rohkem kui 40 valuutas.
Startup Estonia koostatud värske ülevaate kohaselt töötas 2017. aastal Eesti idufirmade heaks 4300 inimest, kelle pealt maksti tööjõumakse 36 mln eurot. Kohalikud iduettevõtjad kaasasid eelmisel aastal investoritelt täiendavat kapitali 270 mln eurot.
Peaminister Jüri Ratas avas täna varahommikul Londoni börsi, mis on maailma üks suurimaid ja vanimaid aktsiabörse.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.