Tallinna Tehnikaülikool ja Kaitseministeerium kutsuvad kõiki noori küberkaitse talente ennast proovile panema võistluses KüberNaaskel (CyberSpike). Selleaastasel võistlusel tuleb võistlejatel aidata korda luua riigis „Snowland“, kus inimeste heaolu sõltub jäätisetehase tegevusest. Eelvoorus tuleb lahendada 4 ülesannet, mis võimaldab olukorra vabrikus ja tema veebikanalites saada kontrolli alla.
Võistlusele oodatakse osalema 14-30 aastaseid kodanikke kui ka residente. Võistlussarjas toimub lisaks kvalifikatsioonivõistlus rahvusvahelise European Cyber Security Challenge-l osalemiseks 14-24 aastastele kodanikele. Põhivõistlusele pääsevad 50 noort küberkaitsjat, kes sooritavad eelvooru ülesanded kõige kiiremalt ja oskuslikumalt. Võistluse töökeel on inglise keel.
Registreerumine on avatud 15.01-11.02.2018 aadressil
www.cyberspike.eeVeebipõhine eelvoor toimub 6.-8. märtsil, põhivõistlus 12.juunil TTÜ IT Kolledžis.
Võistlus toimub Küberolümpia projekti raames, mille idee autor, ellukutsuja ja suurtoetaja on Kaitseministeerium. Küberolümpia projekti viib läbi 2017. aastast alates Tallinna Tehnikaülikool.
Seotud lood
Kui tellimiskeskus kaks päeva ei tööta küberrünnaku tõttu, pood on suletud või kliendiandmed satuvad võõraste inimeste kätte halva küberhügieeni tõttu ja ettevõtte suurt kahju kannatab, siis on see äririsk ja selle ärahoidmise eest vastutab juht. Maailmas on viimasel ajal näiteid nii palju, et ei ole väga raske kedagi veenda, et andmekadu on risk. Kuidas Coop Eestis äri- ja infoturbe juhtimisega tegeletakse ning milliseid praktikaid rakendatakse, sellest rääkis ITuudistele antud intervjuus IT direktor Kaspar Hioväin.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.