Elisa võttis suve lõpus 4G võrgus kasutusele uut tüüpi raadiotehnilise lahenduse, mis võimaldab uuemates nutitelefonides interneti kiiruseid kolmandiku võrra kasvatada.
- Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli Foto: Elisa
Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul võimaldab uudne raadiotehniline lahendus edastada võrgus rohkem infot ühes ajaühikus, mis toobki märgatava kiiruste kasvu. „Kiirused Elisa 4G võrgus tõusid osadele klientidele 30% võrra ning seda nii info alla- kui ka üleslaadimise puhul,“ täpsustas Polli.
„Võimekus Elisa 4G võrgus on loodud ning kasutatav juba täna uuemates nutitelefonides ning loomulikult ka turule lisanduvates seadmetes,“ selgitas Toomas Polli.
Elisa võrgus kasutusele võetud uudne tehnoloogia aitab liikuda suuremate kiiruste ja uute tehnoloogiate poole. „See tehnoloogia toob 5G meile taaskord sammukese võrra lähemale, sest lahendus baseerub kõrgemal võrgumodulatsioonil ning teadaolevalt on 5G omapäraks kõrgemad sagedused ja modulatsioonid,“ selgitas Elisa tehnoloogiaüksuse juht.
Elisa valmistub 5G turule toomiseks ehitades olemasolevale 4G võrgule teist ja kolmandat sageduskihti. Tänaseks on töödega lõpetatud Tallinnas ja Harjumaal, Tartus ja Tartumaal, Ida-Virumaal ning edasi liigutakse võrguarendustega Pärnus ja Pärnumaal ning teistes maakondades.
Seotud lood
Elisa Eesti tõi käesoleva aasta kolmandas kvartalis välja juba esimesed ühisteenused ning kasvatas liideste arvu telekomiteenuste valdkonnas 10 500 ning üle õhu TV-teenustes 20 300 võrra.
Kaugtöö eestvedajana tuntud Elisa kutsub tänase sooja, kauni ja suvise ilmaga kõiki linnakodanikke Ülemiste Citysse, kus on püsti pandud välikontor ja kus saab oma igapäevaseid töökohustusi täita kontorist väljaspool olles.
Elisa hakkas koos ühe Eesti tuntuima ja edukaima startupi Erplyga koostöös pakkuma lao- ja kassa äritarkvara mobiilsideoperaatori äriklientidele, andes nii väikeettevõtetele võimaluse keskenduda senisest enam äritegevusele.
Elisa ja Starman tutvustasid 26. juulil oma esimest, ühist üle õhu televisioooniteenust Binge, mis toob ühe teenushinna sees kliendini kogu nutitelevisiooni võimekuse, alustades salvestamisest, järelvaatamisest kuni populaarsete äppide kasutamiseni välja. Esimesena Eestis toob Elisa turule TV-teenusesse integreerituna Netflixi ja YouTube`i.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.