Telia Eesti müüs Eesti suurima infotehnoloogia koolituse ettevõtte IT Koolituskeskuse Äripäevale. Tehing jõustus 3. oktoobril.
- Telia Eesti juhatuse liige Dan Olov Strömberg, Äripäeva peadirektor Igor Rõtov ja IT Koolituskeskuse tegevjuht Martin Palm. Foto: Andras Kralla
Telia Eesti juhatuse liige Dan Olov Strömberg märkis müügi põhjusena keskendumist põhitegevustele. Strömberg on väga tänulik IT Koolituskeskuse praegusele meeskonnale ja avaldas lootust, et liitumine Äripäevaga avab ettevõttele uusi arenguvõimalusi.
Äripäeva peadirektor Igor Rõtov nimetas IT Koolituskeskuse liitumist Äripäevaga loomulikuks arenguks. Tema sõnul on ettevõtjate koolitamine Äripäeva Akadeemia raamides muutunud firma jaoks põhitegevuseks, milles nähakse lähiaastatel tugevat kasvu. „Pole kahtlust, et professionaalsete IT oskuste juurutamine on üks tähtsamaid edufaktoreid Eesti ettevõtete jaoks. Oleme uhked, et saame nüüdsest ise sellesse valdkonda jõulisemalt panustada.“
Firma asutasid Eesti ettevõtjad Henn Sarv ja Jaak Ennuste 1995. aastal. IT Koolituskeskuse käive oli 2016. aastal 770 000 eurot. Aasta jooksul korraldati enam kui 400 koolitust, millel osales kokku ligi 2750 inimest.
Äripäev on koolitusturul alates 2006. aastast. Äripäeva Akadeemia koolitustel käib aastas üle 3000 juhi ja ettevõtte võtmetöötaja, toimub ligi 300 erinevat koolituskursust. IKT koolitusi pakub Äripäev teemaveebi
ituudised.ee egiidi alt.
Seotud lood
Täna algavad täiskasvanute ümberõppe programmi „Vali IT!“ põhikursused. Tasuta kursustel koolitatakse kõrgharidusega inimesi, kes pole senini IT erialadel töötanud, ent kes soovivad tulevikus leida tööd IT-sektoris. „Vali IT!“ 3,5 kuud kestvaid tasuta kursusi pakutakse aastatel 2017 - 2020 ühtekokku 500-le inimesele.
Vali IT esimese kursuse edukalt lõpetanud Tiina Siimar räägib, miks ta sinna kursusele läks ja mis sellel kursusel toimus ning mis pärast edasi sai.
Telia Eesti kasvatas kolmandas kvartalis nii müügitulu kui kasumlikkust ning kasvatab heade tulemuste toel oma Eestisse tehtavaid investeeringuid.
Telias on käimas suuremahuline interneti püsivõrgu moderniseerimise projekt, kuhu investeeritakse lähiaastatel kümneid miljoneid eurosid ning mis tagab senisest kordades kiirema interneti sadadele tuhandetele elanikele.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.