Riigikogu võttis 12. oktoobril 84 poolthäälega vastu e-identimise ja e-tehingute usaldusteenuste seaduse, mis aitab luua ühise aluse turvalisele elektroonilisele suhtlusele kodaniku, ettevõtja ja ametiasutuse vahel.
- Riigikogu esimees Eiki Nestor Foto: Kuvatõmmis
Euroopa Liit soovib suurendada usaldust elektrooniliste tehingute vastu siseturul.
Valitsuse algatatud e-identimise ja e-tehingute usaldusteenuste seadusega (
237 SE) luuakse riigisisene regulatsioon e-identimise ja e-tehingute usaldusteenuste Euroopa Liidu määruse (eIDAS määrus) rakendamiseks.
Määrus reguleerib e-identimise piiriülest kasutust ning ühtsete reeglite alustel selliste usaldusteenuste osutamist siseturul nagu e-allkiri, ajatempel ja veebisaidi autentimine. Määrus aitab kaasa digitaalse ühtse turu edendamisele ja lihtsustab internetipõhiste piiriüleste teenuste kasutamist.
25. oktoobril
toimub IKT valdkonna majanduskonverents
tutvu programmiga ja registreeru
SIIN.
Vaata, kes on juba
registeerunud.
E-identimise koostöö järgi peavad liikmesriikide asutused digitaalallkirju vastastikku tunnustama 2016. aastal ja elektroonilist identiteeti 2018. aastal. Liikmesriigid võivad teiste liikmesriikide elektroonilist identiteeti vastastikku tunnustada ka juba varem.
Seotud lood
Kaubanduse, büroo ja avaliku ruumi sisustuse arendaja ja tootja Kitman Thulema astub üheksandale kümnendile vastu tehnilise võimekusega, mis võimaldab täielikult üle minna digitaalsele protsessijuhtimisele.
Kui mobiiltelefoni soetamine mõjus kümme aastat tagasi rahakotile umbes samamoodi nagu praegu, siis sideteenuse hind on täna madalam kui eales varem, tõdes Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema.
Täna õhtul toimub Kultuurikatlas pidulik auhinnagala Eesti Parimad Ettevõtted 2016, kus tunnustatakse taaskord edukaid Eesti ettevõtteid ja ettevõtjaid. Lisaks Ettevõtluse Auhinna konkursi ja Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime edetabeli parimatele kuulutatakse galal välja ka Aasta Ettevõte 2016.
Telia Company ja Ericssoni viisid 13. oktoobril Euroopas esmakordselt välitingimustes läbi 5G testimise, tuues sellega 5G tehnoloogia kasutusele võtmise sammu võrra lähemale. Telia Company ja Ericssoni ühine eesmärk on teha 5G tehnoloogia klientidele kättesaadavaks juba aastal 2018.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.