Tartus asutatud arenduse tööriist mobiiliäppide arendajatele Greenhouse CI valiti tuhandete soovijate seast Londonis tegutsevasse idufirmade inkubaatorisse Seedcamp.
- Foto: PantherMedia/Scanpix
Tartu idufirma on loonud platvormi, mis tõhustab mobiiliäpi arendajate tööd nii programmeerimise, testimise kui ka jagamise protsessis. Seedcamp, mis on globaalne idufirmade investeeringute programm, valis järgmisse gruppi ainsana Eestist välja Greenhouse CI, teatas ettevõte.
Greenhouse CI võidukäik algas juba eelmisel aastal, kui ettevõtte üks asutajatest, Triin Kask läbis edukalt kaks pitchingu võistlust: novembris Slushil ja detsembris Seedcampi investorite foorumil Londonis.
"Enne meid on olnud Seedcampis näiteks TransferWise ja GrabCAD. Seetõttu on potentsiaal kasvamiseks ja järgnevateks investeeringuteks programmi eduka läbimise järel suur," ütles Kask. Ta lisas, et Seedcampiga liitumine on oluline samm ja on suur rõõm minna edasi TransferWise’i, GrabCADi ja teiste edukate idufirmade jälgedes. "Seedcampiga liitumine on eelkõige tunnustus meie tiimile ja kindlasti rõõmustab meie toetajaid ja sõpru," lisas Kask.
Eelmise aasta lõpus kaasas Greenhouse CI raha Eesti ingelinvestoritelt, kes on seotud ettevõtetega nagu Fortumo, Mooncascade ja Insly. Kaasatud investeering ning Seedcampi programm aitavad Tartu idufirmal keskenduda arengule ja kasvule.
"Mooncascade alustas investeerimisega alles hiljaaegu ja seetõttu oleme esmalt investeerinud ainult ettevõtmistesse, millest me hästi aru saame. Kuna oleme Greenhouse'i teenust Mooncascade's juba pikalt kasutanud ja see töövahend on aidanud meil produktiivsust tõsta, siis siit ka otsus investeerida just Greenhouse'i. Nuti- ja pihuseadmete valdkond on väga kiirelt arenev ning vajadus selliste heade professionaalsete tööriistade järele aina kasvab. Näeme Greenhouse'is suurt potentsiaali tarkvaraarendusektoris ilma teha," ütles Mooncascade asutaja Priit Salumaa.
Greenhouse’i kaasasutaja ja tegevjuht Tauno Talimaa ültes: „Me usume, et on võimalik arendada kõrgema kvaliteediga tarkvara, mis jõuab lõppkasutajateni kiiremini. See on ka põhjus, miks me oma teenusega tahame arendajatele pakkuda kahte olulist nurgakivi tarkvaraarenduses – arenduse kiirust ja kvaliteeti. Meie esimene missioon on aidata äppide arendajatel äppe automaatselt ehitada, testida ja levitada ilma igasuguse inimpanuseta. See ongi äppide „kasvuhoone“, millest sünnib CI ehk püsiv integreerimise teenus.”
Seedcampi programmis on seni osalenud 206 idufirmat, millest 149 on siiani tegusad. Nendest 149st on 12 väljunud edukalt börsile. Seedcamp on viimasel kahel aastal investeerinud 95 idufirmasse ja ebaõnnestunuid on vähem kui 25%. Need näitajad seletavad, miks Seedcamp saab aastas tuhandeid liitumisavaldusi ja miks ka Greenhouse otsustas sinna kandideerida.
Seotud lood
Tartu parim väikeettevõtja oli eelmise aasta tulemuste põhjal Mooncascade OÜ. Enim töökohti lõi Kodumaja AS, suurim ekspordi kasvataja oli OÜ TMB Element ja suurim investeerija AS Tartu Veevärk.
Pilvepõhist kindlustustarkvara pakkuv Eesti ettevõte Insly kaasas laienemiseks 2,2 miljonit eurot Suurbritannia ja Poola investeerimisfondidelt ning senistelt investoritelt.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.