Eestlaste loodud mobiilimaksete platvorm Fortumo tahab haarata sel aastal Aafrika turgu ja võtta suuna e-kaubanduse turule.
„Seal taga ei olegi muud võlusõna, kui lihtsalt väga suur hulk tööd ja väga head inimesed. Muudmoodi midagi ei saavutagi,“ kommenteeris Fortumo tegevjuht Martin Koppel laienemisplaane.
Esimene samm plaanide täitmise suunas oli leida endale uus juhatuse liige, kes hakkaks tegelema äriarendusega, esmajoones just Aafrikas. Selleks leiti Google'ist britt Tim Carter, kes liitus sel kuul Fortumo meeskonnaga.
Carter töötas Google'i Androidi meeskonnas operatsioonisüsteemi loomisest saati 2008. aastal. Tema juhtimisel muutusid mobiilimaksed Google Play mobiilirakenduste poes kättesaadavaks rohkem kui 20 riigis. Vahetult enne Fortumoga liitumist oli Carteri ülesanne kasvatada Androidi turuosa Aafrikas.
Just tema viimane nii-öelda tööots oli see, mis on andnud piisavalt kogemust, et aidata Fortumol ka Aafrikas laieneda, viitas Koppel. Kokku olid nad puutunud juba varem Carteri töö tõttu Google Plays, kuid inglase palkamiseks kasutasid eestlased värbamisfirma abi.
Küsimusele, kui keeruline oli ühe suurettevõtja töötajat enda juurde meelitada, vastas Koppel sarnaselt Carterile endale, et väike idufirma pakub rohkem võimalusi enese arenguks. „Üks ambitsioonikas inimene alati tahab pigem olla laevas kapten, kui keegi, kes viskab näiteks sütt ahju,“ tõdes Koppel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mobiilimakselahendusi pakkuv ettevõte Fortumo käivitas koostöös Filipiinide suurima mobiilioperaatoriga Smart mobiilimaksed Windows Phone Store rakendustepoes.
Mobiilimakselahendusi pakkuva Fortumo juhatusega liitus Tim Carter, kes seni juhtis Google’i makselahenduste äriarendust Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas. Fortumos hakkab ta juhtima ettevõtte äriarendust.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.