• 20.06.14, 12:45
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

SoftBank tahab suurendada USAs odava mobiilside kiirust

Jaapani mobiilsidefirma Softbank juht Masayoshi Son ütles täna aktsionäride üldkoosolekul, et tahab parandada mobiilside kiirust ja vähendada USA klientide igakuiseid arveid ajal, mil nad püüavad üle võtta T-Mobile USAd.
Miljardärist firmajuht ütles, et soovib laiendada ettevõtet USAs, kuna seal kasvab rahvastik ja SKP on suurem Jaapani omast. Son, kelle kompanii maksis mullu 22 miljardit dollarit Sprinti eest ja on suurim Alibaba Group Holdingu aktsionär, usub, et USA mobiilside on üks kehvemaid maailmas.
"Olen otsustav, pakkudes USAs paremat teenust madalama hinnaga," ütles Son. "Võime inspireerida ka teisi USA telekommunikatsiooniettevõtteid," vahendas teda Bloomberg.
Investorite tähelepanu keskmes on Sprinti võimalik pakkumine T-Mobile´ile, kuna see suurendaks SoftBanki kasvuväljavaateid ajal, mil Jaapanis kasvab konkurents. Jaapani suuruselt kolmandat mobiilsideoperaatorit Softbanki ähvardab Jaapanis tuure maha võttev äri, kuna kliendid on vähendanud kulutusi kõnedele ja on võtnud kasutusele odavamad kõnepaketid.
"Softbank peab minema välismaale, kuna Jaapanis väheneb rahvaarv," ütles Ichiyoshi varahalduse juhatuse esimees Mitsushige Akino. "USA turul on mõistlik suurendada turuosa ja selles osas on T-Mobile´i ülevõtt otsustav."
Softbank maksis USA Sprinti eest mullu 22 miljardit dollarit. Aprillis teatas Sprint oma 25. kvartalikahjumist viimase 26 kvartali jooksul. Ettevõte plaanib kulutada kahe aasta jooksul 16 miljardit dollarit, et uuendada USA mobiilsidevõrku, vähendamaks mahajäämust turuliidritest Verizon Wirelessist ja AT&Tst.
Kardetakse, et Son võib võtta liiga palju laenu, et viia lõpule T-Mobile´i ost. Ettevõttel on juba umbes 9,2 triljoni jeeni ehk 66,3 miljardi euro eest laene.
"Enne, kui nad ostavad T-Mobile´i, võiksid nad müüa osaluse Alibabas või maksta ära osa laene, et nad ei kannaks liiga suurt võlga," ütles Capitalatwork Foyer Groupi fondijuht Cedric Araud. "Kõigepealt peaksid nad keskenduma Sprinti kasumlikumaks muutmisele."
Softbankil on osalusi enam kui tuhandes internetifirmas. Softbank saaks tulu, kui Hiina suurim internetijaekaupmees Alibaba läheks börsile, mis võib olla USA ajaloo suurim avalik aktsiate pakkumine. Analüütikud on hinnanud Alibaba turuväärtuseks 168 miljardit dollarit. Selle alusel oleks Softbanki enam kui 30% osalus Alibabas väärt umbes 58 miljardit dollarit. SoftBank investeeris 2000. aastal Alibabasse 20 miljonit dollarit.
Maikuus ütles Son, et Softbank ei müü Alibaba IPO käigus ühtegi endale kuuluvat aktsiat.
1981. aastal asutatud Softbank on ostnud alates 2000. aastast osalusi umbes sajas ettevõttes. Neile kuuluvad ka osalused Yahoo Japanis ja Soome Supercellis.
Soni tehingud on aidanud tal tõusta Jaapani rikkuselt teiseks inimeseks. Bloombergi miljardäride indeksi alusel on tema varanduse suurus 15,7 miljardit dollarit ehk 11,5 miljardit eurot.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 14:29
Kuula arutelu riigi IT-majadest. “Ohus on kogu sektori ekspordivõime”
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele