Twitteri teatel on riikide surve isikuandmete edastamiseks käesoleval aastal viimase kuue kuuga kasvanud ligi 40%, vahendas Reuters.
Ettevõtte läbipaistvuse raporti kohaselt esitas USA kolmandiku 1157-st andmenõudest. Riigid soovivad enamasti Twitteri kontoga seotud e-posti või IP-aadressi.
Ühe juhtumi puhul käskis Prantsusmaa kohus veebruaris Twitteril anda informatsiooni anonüümse konto kohta, mis postitas anti-semiitilisi säutse. Twitter osutas algul vastupanu, viidates andmete hoiustamisele väljaspool Prantsuse jurisdiktsiooni California serverites, kuid juunis nõustus firma siiski nõuet täitma.
Ettevõtte sõnul on suurenenud ka püüdlused tsenseerida Twitteri sisu.
Viimase kuue kuuga on Twitter sisu andmise keeldumist pidanud suurendama kahelt riigilt seitsmele, ütles firma õigusalane juht Jeremy Kessel.
Twitterit on enim tsenseeritud Brasiilias, kus kohtud on väljastanud määruse üheksal juhul, et eemaldada 39 laimavat säutsu.
Twitteri raport ei sisaldanud salajase informatsiooni nõudeid, mis esitati Ameerika Ühendriikides Patriot Acti raames. Selle seaduse põhjal esitatud andmenõudete olemasolu ei tohi USA ettevõtted kinnitada.
Seotud lood
Erinevaid andmeid ja informatsiooni vajavad ning talletavad oma töös täna kõik ettevõtted. See, kuidas saadavat infot aga maksimaalselt ära kasutada, on oskus omaette ning igaühe enda teha. Kui infot koguv süsteem on ebakvaliteetne, andmed erinevates serverites ja pilvedes laiali, pole kasu ka kõige kvaliteetsemast ning kallimast AI-abilisest, sest sealt saadav info saab olla täpselt nii hea, kui hea on tema jaoks töötav infosüsteem.