Käies ajaga kaasas, hoiab üha enam föderaalagente ennast uue põlvkonna suhtluskeskkondadega nagu Twitter, Facebook ja MySpace kursis.
Maxi Sopo hakkas enda elu sedavõrd palju Mehhikos nautima, et pidas seda vajalikuks oma sõpradele Facebookis demonstreerida. Ometi oli tal veel „fänne“ – Seattle’i föderaalprokurör, kelle haldusalal oli Sopo tagaotsitav pangapettuste pärast. Otsides Sopot läbi tema avaliku „sõprade“ nimekirja, leidis prokurör tema aadressi ja lasi Mehhiko ametivõimudel kurikaela arreteerida. Hetkel ootab Sopot USA-le väljaandmine.
Kohtuasja käigus pinnale ujunud USA Justiitsministeeriumi dokumendist selgub, et korrakaitsjad jälgivad maailmas toimuvat läbi populaarsete sotsiaalvõrgustike vägagi tähelepanelikult, vahendab Associated Press. Dokumendist nähtub, et agendid suhtlevad salaja võltsprofiilide alt kahtlusalustega, selgitavad välja nende suhtlusringkonda ning uurivad isiklikke andmeid, nagu postitusi, pilte ja videoklippe. Postituste alusel saavad ametivõimud kontrollida isiku alibid ja asukohta teatud hetkel ning pildid võivad seostada isiku näiteks varastatud kaubaga.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
PostgreSQL on maailma populaarseim vabavaraline andmebaasimootor, mis on tuntud oma lihtsuse, hea dokumentatsiooni, töökindluse ja mitmekülgsuse poolest.