Telia värske liikuvusanalüüs näitab, et koolivaheaja nädalal (19.-25. aprill) kasvas inimeste liikumisaktiivsus märgatavalt Hiiumaa, Ida-Virumaa ning ka Eesti-Läti piiriala suunas.
- Foto: Photo by Lukas Blazek on Unsplash
Telia Eesti ärikliendiüksuse juhi Holger Haljandi sõnul langes aprillikuise koolivaheaja nädala (19.-25.04) jooksul inimeste liikumiseaktiivsus varasema nädalaga võrreldes koguni 20%. Samal ajal kerkisid selgelt esile teatud piirkonnad, kuhu inimesed märgatavalt aktiivsemalt liikusid.
„Esmalt hakkab silma see, et Tallinna inimeste poolt külastati päris palju Ida-Virumaad, kus omakorda olid populaarsemad asukohad Vasknarva ja Alajõe piirkonnad ehk Peipsi järve põhjaranniku ala. Samuti said varasema nädalaga võrreldes päris palju külastusi juurde Hiiumaa ja Saaremaa. Lisaks kerkis esile see, et Tartu inimesed külastasid aktiivselt Valgat ning Võru kandi inimesed liikusid aktiivsemalt Orava ja Piusa piirkonda,“ ütles Haljand.
Eesti tervikuna oli koolivaheaja nädalal liikumine tavapärasest tagasihoidlikum ning eriti hakkas see silma suuremate linnade ja nendega piirnevate valdade vahel. Samuti oli näha, et linnades veedeti aega vähem kui nädal varem.
Telia liikuvusanalüüsi koostamisel on kasutatud
Telia Crowd Insights platvormi, mis võimaldab analüüsida mobiilivõrgu anonüümsete koondandmete põhjal üldisi grupeeritud liikumismustreid, samuti üldiste liikumisharjumuste muutust. Ühegi konkreetse inimese asukoht ega liikumismustrid pole seejuures nähtavad ega ka tuvstatavad, kuna kasutatud on üksnes anonüümitud ja grupeeritud koondandmeid ning tagatud on lahenduse vastavus isikuandmete kaitset käsitlevates seadustes toodud nõuetele.
Telia Crowd Insights platvorm on kasutusel ka kõikides Skandinaaviamaades (Soomes, Rootsis, Norras, Taanis), kus Telia Company tegutseb.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.