• 14.06.17, 19:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tarkvaratalgutel arendati lahendusi humanitaarkriiside abistamiseks

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas Garage48 ja Teaduspargi Tehnopol korraldatud arendusnädalavahetus ehk häkaton “Tech for Humanity,” kus kohtusid humanitaarabi eksperdid ning tarkavaraarendajad, et ühiselt lahendada maailma humanitaarkriise.
Tarkvaratalgutel arendati lahendusi humanitaarkriiside abistamiseks
  • Foto: Rasmus Kooskora
Nädalavahetuse tarkvaratalgutel arendati valmis seitse IT-toodete ja üks füüsilise toote prototüüp, mis on suunatud looduskatastroofides kannatanute ja pagulaste abistamiseks, abiorganisatsioonide koostöö ja efektiivsuse tõstmiseks. Peaauhinna võitis projekt Crisis Manager, mis võimaldab hädaolukordades kahepoolset suhtlust kriisipiirkonnas olevate inimeste ja riiklike abiosutajate vahel. Võiduprojekti juhi Chris Thompsoni sõnul vajab toode veel paari kuud arendamist ning on seejärel valmis testimiseks koostöös Eesti Päästeameti ja Välisministeeriumiga. Mõlemad organisatsioonid näitasid ürituse jooksul toote vastu juba huvi.
 
Programmeerimismaraton leidis aset Tehnopol Startup Inkubaatoris, kus võitja meeskond saab ekspertide ja mentorite toel jätkata oma toote arendamist 6-kuulises inkubatsiooniprogrammis. Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Martin Goroško sõnul näitasid meeskonnad üles tugevat kirge ja pühendumust nende oluliste probleemide lahendamisel: “48 tunni jooksul saavutati meeletult palju, õpiti ning tehti edukalt koostööd üksteisest igapäevaselt kaugete valdkondade vahel. Nägime väga tugevaid ideid ja häid tehnilisi teostusi. Võitjameeskonna projektil on tohutu turupotentsiaal - on aukartust äratav mõelda, kui suuri muutusi hädaolukordade kommunikatsioonis see toode saab luua.”
 
Teise koha pälvinud projekt Settle Better pakub vastuvõtvale organisatsioonile võimaluse valida pagulaste oskustele ja soovidele vastavalt kõige sobivam uus elukeskkond. See toode muudab ümberasumisprotsessi sujuvamaks, tõstab ümberasujate rahulolu, vähendab bürokraatiat ja ametnike töökoormust. Paari nädala arenduse jooksul on toode valmis testmiseks koostöös Eesti Pagulasabiga.
 
Kolmanda koha vääriliseks tunnistati projekt Locus, mis aitab navigeerida ja infot levitada suurtes pagulaslaagrites, et sealsed asukad leiaksid tee abiorganisatsioonide pakutavate teenusteni. Navigeerimisäpp, mis töötab väga vähese andmeside toel, sobib kohandamiseks ka suurtele meelelahutusüritustele, näiteks muusikafestivalidele. 
 
Kolm silmapaistvat meeskonda saavad tutvustada oma lahendusi juuli kuus Eesti eesistumisega seotud Euroopa Liidu Nõukogu humanitaarabi ja arengukoostöö ekspertide kohtumisel.
 
Garage48 ja Teaduspargi Tehnopol korraldatud tarkvaratalgutel osales 110 inimest - tarkvaarendajad, disainerid, turundajad ja humanitaarabi eksperdid. Moodustati 9 tiimi, kellest 8 jõudsid edukalt häkkimismaratoni lõpuni ning esitlesid pühapäeva õhtul oma tooteid žürille, publikule ja live-ülekande vaatajatele. Häkatoni eesmärk oli jõuda 48 tunni jooksul ideest töötava prototüübini.
 
 
Üritust toetas Eesti Välisiministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.
 
 

Seotud lood

Uudised
  • 07.09.17, 13:51
Tehnopoli tiimiga liitus kaks uut valdkonnajuhti
Augustist liitus Teaduspargi Tehnopol seltskonnaga uus IKT valdkonnajuht Anu Puusaag ja septembris alustas teaduspargis uus turundus- ja kommunikatsiooonijuht Kadri Tammai.
Uudised
  • 11.09.17, 11:50
Neljas Loomehäkk: Eesti sünnipäev, virtuaalreaalsus ja videotööstuse võidukäik
Pühapäeva, 10. septembri õhtul lõppenud loomemajanduse arendusmaraton Loomehäkk tõi kokku rekordarvu rahvusvahelisi meeskondi ja auhindu. Loomehäki võitjaks tunnistas žürii meeskonna Scope, kes toob lähemate kuude jooksul turule üritusel välja arendatud videotootmistarkvara.
Uudised
  • 20.05.17, 22:14
Häkkimismaratonil „Baltic Open & Big Data 2017“ on töös 13 ideed
19. mai õhtul startis Baltikumi üks suurimaid ava- ja suurandmete töötlusele ja häkkimisele pühendatud nädalavahetus „Baltic Open & Big Data 2017“, mille korraldasid Garage48 ja Tele2. Nädalavahetusel töötavad meeskonnad 13 idee arendamisega.
Uudised
  • 21.02.17, 23:12
Garage48 Hardware & Arts 2017 lõi nii numbrilisi rekordeid kui pakkus ka kunstilist elamust
Sel nädalalõpul toimus juba neljas Garage48 Hardware & Arts arendusnädalavahetus. Kõigest 48 tunni jooksul arendati Tartu Ülikooli Füüsika Instituudis kohapeal loodud meeskondades 21 töötavat prototüüpi. Rekordilised 175 osalejat said end proovile panna inseneeria, disaini ning turundusrollides. Võitjaks osutus seade akronüümiga CBMS (Centralized Battery Monitoring System ehk tsentraalne aku monitooringsüsteem), mis jälgib suurte masinaparkide akude seisukorda läbi võrgu.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.11.24, 07:00
Arvutipargi renditeenusega investeerib ettevõtja oma põhiärisse
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele