Viieteistkümne aasta vaates võivad pooled tänastest töökohtadest robotiseerimisest ja digitaliseerimisest vallandunud muutuste tõttu kadunud olla ja poliitikutel tuleks selleks aegsasti valmistuma hakata.
- Alexander Stubb Brüsseli majandusfoorumil Foto: Sirje Rank
Vastasel juhul võib see ühiskonnas kaasa tuua väga suure lõhestumise ja ebavõrdsuse.
„Kui esimene tööstusrevolutsioon sünnitas Marxi, siis tööstusrevolutsiooni 4.0 mõju on kordades suurem,“ utreeris Soome endine peaminister Alexander Stubb 1. juunil Brüsseli majandusfoorumil toimunud ebavõrdsust lahanud debatis.
Stubbi vaade on, et innovatsiooni ei pea kuidagi takistama ja kartma, kuid poliitikutel tuleb juba praegu mõelda, kuidas nende suurte muutuste mõju ühiskonnas pehmendada.
Stubbi arvates oleks praegu vajalik, et Euroopa Liidu tasemel lepitakse kokku eetikakoodeks, kui kaugele kõigi nende tehnoloogiliste uuendustega minna võib.
Autor: Sirje Rank, Äripäeva ajakirjanik
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.