Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse konverentsil „Fiiberoptiline haridustee“ anti möödunud nädalal aasta e-kursuse tiitel Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi vaba juurdepääsuga e-kursusele „Programmeerimisest maalähedaselt“. Samuti on see kursus sel aastal 31 e-kursuse kvaliteedimärgi pälvinu seas.
>>>>>>>>>>>>>
TULE KONVERENTSILE
Kuidas leida parim IT-töötaja oma firmasse?
12.05 hotellis Meriton, Toompuiestee 27
Tutvu programmiga ja registreeru
SIIN.Programmeerimise kursust eest vedav TÜ informaatika lektor Eno Tõnisson sõnas, et Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut on lisaks kõrgetasemelisele teadustööle ja üliõpilaste õpetamisele pidanud oluliseks pakkuda õppimisvõimalusi ka laiemale üldsusele.
„Eestikeelsed e-kursused on paindlikeks enesetäiendusvõimalusteks erinevas vanuses inimestele üle Eesti ja kaugemaltki. IT-teemade sage kajastamine meedias lisab huvi programmeerimise vastu, millega paljud inimesed otsesemalt kokku puutunud pole,“ rääkis Tõnisson.
Tõnissoni sõnul see kursus ei aita otseselt lahendada IT-tööjõukriisi, tegemist on ju ainult 1 EAP kursusega ja samuti ei ole kursuse läbinud valmis tööle asuma IT valdkonna ettevõtetesse. „Kursus annab esmase ülevaate programmeerimisest ja aitab silmaringi avardada, võib-olla paremini mõnda asja mõista. Päris paljud lõpetajad siiski püüavad ka programmeerimist edasi õppida, näiteks kursusel "Programmeerimise alused". Ei ole võimatu, et mõned kunagi nn IT-töötajaks hakkavad, aga selleks tuleb palju-palju rohkem õppida,“ ütles Tõnisson.
Sel aastal esitati kõrgkoolide aasta e-kursuse kandidaatideks viis 2016. aasta taotlusvoorus e-kursuse kvaliteedimärgi saanud e-kursust. Tiitlile kandideeris lisaks Tartu ülikooli MOOCile üks e-kursus Eesti lennuakadeemiast, Eesti maaülikoolist, Tallinna tehnikakõrgkoolist ning Tartu tervishoiu kõrgkoolist.
„Teistelgi nominentidel olid toredad kursused. Seekord peeti aga meie kursust aasta e-kursuse tiitli vääriliseks,“ rõõmustas Tõnisson. Maalähedane kursus pälvis e-õppe ekspertidest koosneva hindamismeeskonna sõnul tunnustuse väga heal tasemel automaatse ja isikustatud tagasiside eest. Samuti märgiti eluliste näidete ja sooja huumori kasutamist.
„Programmeerimisest maalähedaselt“ e-kursust on nüüdseks toimunud neli korda. Kokku on nendele kursustele registreerunud umbes 3600 inimest ning lõpetajaid on kokku ligikaudu 2400. Hetkel on käimas ka juba mahukam e-kursus „Programmeerimise alused“, kus osaleb 1775 inimest.
Lisaks Tõnissonile kuuluvad kursuse korraldusmeeskonda korralistest õppejõududest ka informaatika lektor Marina Lepp, informaatika didaktika assistendid Tauno Palts ja Reelika Suviste ning praegused või hiljutised tudengid Vello Vaherpuu, Kaspar Papli, Hanna-Liisa Reponen, Kaspar Hollo, Mari-Liis Jaansalu ja Merilin Säde. Hiljem on liitunud Kristine Leetberg, Kadi Rõmmel, Helena Talimaa ja Mari Liis Velner. Aidanud on veel paljud teisedki.
Tartu ülikool on alates 2009. aastast saanud kokku kuus aasta e-kursuse tiitlit.
Seotud lood
Sel kevadel esimest korda toimunud Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi vaba ligipääsuga e-kursuse „Programmeerimise alused“ lõpetas 1767 registreerunust 954.
Tartu ülikooli arvutiteaduse üliõpilased asuvad tänasest 22. juunini teist aastat järjest ainsa Baltimaade võistkonnana võistlema Frankfurdis rahvusvahelisel tudengite arvutiklastri ehitamise võistlusel. Tudengimeeskond tunneb end tugevalt, sest eelmise aasta kogemus on palju õpetanud.
6.-7. augustil toimus Järvamaal Rabav Matkakodus Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) suvekool, kus fookuses oli kõrghariduse tehnoloogilised arengusuunad ja digitaalse õppevormi väljatöötamine.
Lugesin Hendrik Kaju lugu keemikust programmeerijaks saamisest ja mul tekkisid järgmised mõtted, ütles Tartu ülikooli informaatika lektor ja parima e-kursuse auhinna saanud Eno Tõnisson.
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele