Eesti unistuste tööandja konkursi žürii valis kandideerinud organisatsioonidest välja neli paremat, kelle hulka pääses ka viis aastat tagasi idufirmana alustanud Pipedrive.
- Pipedrive´i kaasasutaja Ragnar Sass. Foto: Andres Haabu
Juba kolmandat aastat välja selgitatava unistuste tööandja konkursi ülejäänud kolm finalisti on Statoil Eesti, teaduskeskus AHHAA ja PricewaterhouseCoopers.
Konkursi algataja Anu-Mall Naaritsa sõnul võiks neist eraldi välja tuua just Pipedrive´i, mis tegutseb müügitarkvara arendajana väga kitsas nišis ega oma laia kuulsust. Ometi on ettevõte oma viie tegutsemisaasta jooksul kokku 120st töötajast kaotanud vaid viis, uusi inimesi koputab uksele nii olemasolevate töötajate sõpruskondadest kui ka tuttavate ringist üle maailma. Hetkel on firmas inimesi 14 riigist. Kokku kandideerib täna 25% inimesi ettevõttesse väljastpoolt Eestit.
"Nende idee on pakkuda vingeimat töökohta multikultuurses kollektiivis koos suure eduloo kujundamise ambitsiooni ja pideva reisimisvõimalusega," ütles Naarits pressiteates. "Ja see ka töötab, sest noored tahavadki just seda!," lisas ta.
Pipedrive´i asutajad on Martin Tajur, Ragnar Sass, Martin Henk, Urmas Purde ja Timo Rein. Koolitusfirmast Vain & Partnerid alguse saanud Pipedrive´i meeskond koges puudusi, mis esinesid toonastes CRM-tarkvarades. Kuskilt polnud võtta tarkvara, millega lihtsalt oma müügitoru juhtida.
2010 ühendasid nad jõud arendajatega, et luua Pipedrive - müügitöö juhtimise tööriist. Täna kasutab seda tarkvara üle 10 000 kliendi kogu maailmas. Firma kontorid asuvad New Yorgis ja Tallinnas. Bessemer Ventura Partners, Paua Ventures, Rembrandt Venture Partners ja teised on Pipedrive´i kasvamisse investeerinud rohkem kui 13,4 miljonit dollarit.
Lisaks žüriile hindasid unistuste tööandja konkursil kandideerinud ettevõtteid nende endised, praegused ja potentsiaalsed töötajad.
Väljavalituile on iseloomulik nii töötajate igakülgne kaasamine arenguotsuste tegemisse, kui ka töötajatele võimalikult suure isikuvabaduse pakkumine garanteeritud korraliku põhipalga ja lisatasude teenimise võimaluste kõrval.
"On näha, et üha rohkemad Eesti organisatsioonid on mõistmas, et töötajad on nende suurim vara, kelle õnnelikuks tegemisse ja motiveerituna hoidmisse tuleb panustada rohkem energiat kui oma toote- või teenusbrändi arendamisse," rääkis Anu-Mall Naarits.
Tema sõnul on kõik finaali pääsenud organisatsioonid - üks mittetulundussektori võitjana ning kolm eraettevõte kategooria parimat -, väga sihikindlad oma töötajatesse panustajad, mis muudab nad ka väga atraktiivseks tööjõuturul.
Mida teevad need ettevõtted teisiti paljudest oma konkurentidest? Anu-Mall Naarits tõi välja seitse peaerinevust. Finalistidele on omane kaasata organisatsiooni arengusse võrdselt nii juhatus, nõukogu kui iga väiksemagi rolliga töötaja. Nad maksavad alati õigeaegselt korralikku palka ja pakuvad lisatasu teenimise võimalusi. Nad pakuvad ausat ja lõpuni läbipaistvat palgakujunemise, töökoormuse ja karjääri tegemise infot, mis tagab kõrge motiveerituse. Nad korraldavad ühist tööd ja puhkust selliselt, et see sulataks inimesi kokku ja tekitaks tugeva meeskonnavaimu nii tööl kui tööväliselt. Nad toetavad töötajate eraelu ja isiklikku arengut, võimaldades nii palgalisi vabu päevi, tööreise, paindlikku töölkäimise graafikut kui tööd kodukontorist.
Lisaks julgustavad osad finalistidest (Ahhaa ja Pipedrive) töötajaid tööle kaasa võtma nii lapsi kui koduloomi ning on jõuliselt ja teadlikult arendamas multikultuurset töökeskkonda, kaasates inimesi eri riikidest ja eri keeltest.
"Tegelikult on nende üldistena kõlavate valdkondade taga väga konkreetsed tegevused, mis pole töölekandideerijatelegi märkamatuks jäänud," rääkis Naarits. "Näiteks üks finalistidest, PricewaterhouseCoopers toetab kõige kiiremal tööperioodil töötajaid tasuta massaaži, tasuta puuviljade ja spordiklubi paketiga," märkis ta.
Unistuste tööandja 2016 kuulutatakse välja eeloleval neljapäeval konverentsil Mektorys. Konkursi žüriisse kuuluvad Lauri Tabur (tänane Pindi Kinnisvara ASi juht, "Unistuste tööandja 2013" võitja sisekaitseakadeemia rektorina), Anneli Ohvril (EV 100 turundus- ja kommunikatsioonijuht), Häli Mändmaa (LHV Pank AS personalijuht, "Unistuste tööandja 2014"), Ene Olle (PARE tegevjuht), Renita Käsper (CV Keskuse värbamisosakonna juht).
Seotud lood
Pipedrive’I müügitoru aitab 1000 ärikliendi kinnisvarasoovides järge pidada, rääkis Uus Maa äripindade osakonna juht Kristjan Ploompuu 22. novembril toimunud CRM-tarkvara seminaril.
Maailmale Skype’i kinkinud rootslase Niklas Zennströmi eestvedamisel süstitakse müügimeeste tarkvara arendavasse Eesti firmasse Pipedrive ligi 16 miljonit eurot.
Müügijuhtimise tarkvara arendav Pipedrive jõudis kiire kasvuga Ameerikas gasellide edetabelisse.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.