Inbanki e-äri juht Erkki Saarniidu sõnul teeb Inbank ettevalmistusi, et videopanga teenus järgmisel aastal kasutusele võtta.
- Inbanki e-äri juht Erkki Saarniit. Foto: Ardo Kaljuvee
Saarniidu sõnul on videopangandusel Eestis kaks rolli. Üks on konsultatsioonipõhine ehk klientidel on võimalus pangakontorisse tulemata keerulisemate tehingute ja küsimuste korral nõu saada.
Teine roll on olukordades, kus pank peab olema täielikult veendunud, et inimene on see, keda ta väidab end olevat. „Seega võib tulevikus video teel kliendiga suhtlus asendada pangakontoris käimist teatud tüüpi tehingute kinnitamisel,“ lisas Saarniit.
„Finantstehnoloogia on üks Inbanki konkurentsieeliseid ning analüüsime ja arendame uuenduslikke teenuseid osana igapäevatööst. Teeme ettevalmistusi, et juba järgmisel aastal videopanga teenus vähemalt teatud osas nendest rollidest kasutusele võtta,“ ütles Saarniit.
Swedbanki digitaalsete teenuste osakonna juht Agnes Oidsalu tõdes, et kontoris käib aasta aastalt järjest vähem kliente ning inimesed selgelt eelistavad oma pangaasju ajada interneti või mobiili kaudu. „Uurime videopangandust kui ühte lisavõimalust kliendiga suhtlemiseks, kuid arenduste ja innovatsiooni fookus on siiski rohkem mobiilipangal,“ ütles Oidsalu.
SEB Balti divisjoni e-panganduse juhi Ragnar Toomla hinnangul on tehnoloogiad videonõustamiseks täna olemas, kuid need ei ole kasutajale lihtsad. ”Lisaks vastaspoole videopildi nägemisele on vaja teha tööd ka sellega, kuidas toimub toimingut või nõustamist puudutav infovahetus osapoolte vahel. Oleme arendamas enda videopanganduse lahendust, mis võimaldab viia ka keerukamad teenused kliendini nii, et nende kasutamine oleks lihtne ega kaoks ära inimlik mõõde. Hetkel on lahendus katsetusjärgus ja turule tahame tulla alles siis kui see on piisavalt küps,” selgitas Toomla.
Eile ilmus ITuudistes
artikkel uuest tehnoloogiast panganduses, mis võimaldab kõiki panga teenuseid teha läbi interaktiivse video panga.
Autor: Merlin Mägi, ITuudised.ee toimetaja
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.